A 2022. évi LIV. Gyermek Országos Bajnokságnak július 27. és 30. között a hódmezővásárhelyi Gyarmati Dezső Sportuszoda ad, illetve adott otthont, ahol a négy napos viadalon a 2009-2010-es születésű lányok és a 2008-2009 születésű fiúk állnak, illetve álltak rajthoz.
A legnépesebb korosztály -ami több mint 400 versenyzőt jelent- indulói között hét tatabányai versenyző is felállt a rajtkőre.

Az első nap összesítése: 2 bajnoki cím, 1 második hely, 1 negyedik, 1 ötödik és egy hatodik hely, illetve tíz egyéni csúcs.

Pálházi Léda 800 méter gyorsúszásban első helyen, 100 méteres mellúszásban második helyen végzett. A tavaszi hosszú kihagyás után Léda nagyon összekapta magát, ami biztató a következő napokra nézve.

Bartalos Anna 200 méter pillangóúszásban első, 800 méter gyorsúszásban negyedik helyezést ért el. Anna betegségből felépülve nagyot küzdött és egyik kedvenc számában mindenkit maga mögé utasított.

Nagy Dalma 200 pillangó ötödik hely. Szoros csatában egy rosszabb benyúlással két tized másdperccel csúszott le a dobogó harmadik fokáról.

Zseni Réka 800 gyors hatodik hely, nyolc másodpercet javított egyéni legjobbján. Fekete Mira 50 gyorson, Jünger Nóra 1500 gyorson, Kádár Bendegúz 50 és 1500 gyorsan úszott egyéni csúcsot, az utóbbin 26 másodpercet faragott.

Második nap:

A 2022. évi LIV. Gyermek Országos Bajnokság 2. napján tatabányai úszók tovább gyűjtötték az érmeket és pontszerző helyezéseket. Tették ezt úgy, hogy szinte minden versenyszámban rajthoz álltak a nap folyamán. Az alábbi eredmények születtek:
Pálházi Léda: 400 m gyorsúszás 3. hely, 200 m vegyesúszásban 2. hely
Nagy Dalma: 400 m gyorsúszás 6. hely, 200 m vegyesúszásban 6. hely
Bartalos Anna: 400 m gyorsúszás 3. hely, 200 m vegyesúszásban 6. hely
Zseni Réka: 400 m gyorsúszás 7. hely
Fekete Mira 400 m gyorsúszásban közel úszott a legjobbjához, Jünger Nóra 400 m gyorsúszásban és 100 m hátúszásban úszott egyéni csúcsot, Kádár Bendegúz 100 m háton úszott egyéni csúcsot.
A 4×200 m-es lány gyorsváltó úszásban nagy csatában a 3. helyen végzett, tagjai: Pálházi Léda, Zseni Réka, Bartalos Anna, Nagy Dalma, illetve Jünger Nóra segítette a csapatot, aki a délelőtti előfutamban úszott Anna helyett.

Harmadik nap:

2022. július 29-én a legsikeresebb napot zárták a TVSE-s úszói. Pálházi Léda újabb bajnoki címet szerzett, 400 vegyesen csapott be elsőként. Ugyanebben a versenyszámban Nagy Dalma hatalmas hajrával a 3. helyen végzett. Léda 200 méteres mellúszásban “a papírforma szerint” a 2. helyet szerezte meg. Bartalos Anna 100 méteres pillangóban a dobogó 3. fokára állhatott. Dalma és Anna 200 méter gyorsúszásban egyaránt az 5. helyen értek célba. A nap zárásaként este negyed nyolckor a 4×100 méteres vegyes váltóban álltak rajthoz a lányok, Nagy Dalma, Pálházi Léda, Bartalos Anna és Zseni Réka összeállításban. Remek egyéni csúcsokkal 3 másodpercet javítva nevezési idejükön a negyedik helyen zártak. Kádár Bendegúz 200 méteres gyorsúszásban és 100 méteres pillangóúszásban egyéni csúcsot úszott a délelőtt folyamán.

Záró (negyedik) nap:

Az utolsó napon sem maradtak bajnoki cím nélkül a tatabányai úszók. Bartalos Anna szállította az aranyérmet 1500 méteres gyorsúszásban, meggyőző előnnyel. Ugyanitt Zseni Réka nagy egyéni csúccsal az ötödik helyen végzett. Ugyanebben a versenyszámban a 13 éveseknél Pálházi Léda ezüstérmes lett, Nagy Dalma ötödik helyezést ért el. Dalma a gyors sprint számban, 100 méteren nagy meglepetésre versenyben volt a dobogó harmadik fokáért, 1:00’33-as idejével két tized másodperccel csúszott a negyedik helyre. Jünger Nóra és Fekete Mira 1500 méteres gyorsúszásban javított sokat saját legjobb idején. Kádár Bendegúz pedig 100 méteres gyorsúszásban és 200 méteres hátúszásban úszott egyéni csúcsot.