CIKKÜNK FRISSÜL: A 2022-es Cápa Országos Bajnokságnak a szegedi Tiszavirág Sportuszoda ad otthont július 20 és 23. között. A négy napos versenyen a lányoknál a 2011-12-es, a fiúknál a 2010-2011-es korosztály legjobbjai állnak , illetve álltak rajthoz. Ezzel a TVSE utánpótlás úszóinak menetelése is elkezdődött Szegeden.

Az első napon 6 egyéni csúcsot, 2 érmet és egy pontszerző helyet úszott Kádár Csenge és Szobi Réka.

Szobi Réka 100 métetes mellúszásban szerzett ezüst érmet 1:24″66-os idővel, ami több mint 3 másodperccel jobb mint az eddigi egyéni csúcsa.

Kádár Csenge 17 másodpercet javítva, 800 méter gyorson állhatott a dobogó harmadik fokára.

Csenge érdekelt volt a 200 méter pillangó döntőjében is, ahová a második legjobb idővel kvalifikálta magát. Sajnos egy rosszul sikerült levegővételnél vizet nyelt, ezért meg kellett állnia. Miután rendezte légzését tovább folytatta a versenyt és az értékes hatodik helyen csapott a célba.

Második nap. Négy számban indultak a lányok, ebből három döntő volt: öt egyéni csúcs, egy érem és két pontszerző helyezés született a 2022-es Cápa Országos Bajnokság második napján. Csenge 400 m gyorson 6 másodpercet faragott le egyéni legjobbjából, így az 5:12 a bronzérmet jelentette. Majd nem sokkal később 200 m vegyesen csapott be a negyedik helyen, itt kettő másodpercet javított. Réka a délelőtt folyamán 100 méter háton és 200 méter vegyesen javított négy másodpercet, az utóbbival bejutott a délutáni döntőbe, ahol még tovább faragott négy másodpercet és Csenge mögött az ötödik helyen végzett.

Harmadik nap: Újabb sikeres nap Szegeden. A két fiatal TVSE-s úszó fáradhatatlanul gyűjti az érmeket, pontszerző helyezéseket és egyéni csúcsokat. A harmadik napon 200 méter mellúszásban és 400 méter vegyesúszásban álltak rajthoz mindketten. Ismét mindegyik távon egyéni csúcsok születtek. 200 méter mellúszásban Réka három perc alá került, 2:59’79-es ideje ezüst érmet ért, Csenge 3:04-gyel a harmadik helyen csapott be. Nem sokkal a mellúszás döntője után a lányok ismét rajthoz álltak a „király” számban, 400 méter vegyesen. Itt Csenge 8, Réka 11 másodpercet faragott az eddigi legjobbjából. Csenge második, Réka ötödik lett.

Negyedik nap: Az utolsó napon sem maradtak bajnoki pont nélkül a tatabányai lányok. Kádár Csenge jó szokásához híven mindkét számban amiben indult döntőzött. 100 méter gyorsúszásban új egyéni csúccsal 7. helyezett, 1500 méter gyorsúszásban pedig 3. helyezett lett 30 másodpercet javítva. A négy nap alatt 8 számban indult, mind a 8 számban döntőzött, 14-szer állt rajthoz és úszott összesen 5200 métert. Végig úszta a hosszú gyors távokat (400, 800, 1500), a vegyes távokat (200,400), és a legkeményebb számot: a 200 meter pillangót.

Fotó: Tésik Attila / Szegedi Úszó Egylet (Forrás: Facebook – SzÚE)

Szobi Réka az utolsó napon 200 méter hátúszásban javított három másodpercet. Az OB alatt 12-szer rajtolt, ebből négyszer döntőben, a 100 méter és 200 méter mellúszásban nagy csatában szorult a 2. helyre, a 200 méter és 400 méter vegyesúszásban nagy meglepetésre lett pontszerző.

„A két kislány életük első 4 napos előfutam-döntős versenyén remekül helyt állt és várakozáson felül teljesített. Ezt bizonyítja, hogy minden számban megjavították a nevezési idejüket.”