A TVSE fennállása jubileumi 100. évfordulóját ünnepelte


A Tatabányai Vízmű Sportegyesület és elődje, a vízisport szakosztály megalakulása óta több tízezer fiatal tanult meg úszni a tatabányai medencékben és több ezren kóstoltak bele a vízisportokba. Bajnoki címek, érmek és serlegek gyűltek a képzeletbeli vitrinben, ahol a legfényesebbek között nemzetközi versenyek, olimpiák díjai hirdetik: Tatabánya a vízisportok városa immár 100 esztendeje.

Még meg sem alakult maga a város, de fürdővel már rendelkezett a bányavállalat jóvoltából. Így ez a hétvége, egészen pontosan 2024. augusztus 31-e, szombat, amikor a Bányásznapot ünnepelte a város, méltó időpont volt a száz éves múltidézésre.

Nagyon sokan érkeztek a TVSE meghívására a Tatabányai Multifunkcionális Csarnokba, hogy együtt ünnepeljenek és emlékezzenek vissza az elmúlt évtizedekre, együtt elevenítsék fel a sikereket és a sport nyújtotta örömöket, kalandokat. Megható perceket éltek át a vendégek, amikor rég nem látott sporttársak találkozhattak újra ezen a napon Tatabányán.

Az internet adta lehetőségeket kihasználva arra vállalkozunk, hogy ezt a múltidézést osszuk meg Önökkel, kedves Olvasók, és itt tegyük elérhetővé az érdeklődőknek és a jövő generációja számára.
A következő napokban folyamatosan tesszük közzé a visszaemlékezés pillanatait és bemutatjuk azokat a vendégeket, akik kiemelésre kerültek az ünnepség során.

Elsőként kerüljön bemutatásra a csoportkép, amelyen együtt szerepelnek azok, akik plakettetek vehettek át és azok is, akik átadták.

Hamarosan bemutatjuk a TVSE múltidéző-visszaemlékező videóját is.

Visszavárjuk Önöket itt a TVSE honlapján ezen kerek születésnap alkalmából (is).




dr. Szájer Péter, a Magyar Úszó Szövetség képviseletében érkezett – az utánpótlás korosztályról talán ő tudja a legtöbbet. Hinnék e, hogy egy tavalyi adat szerint hazánkban 40.000 gyermek élvezheti a Magyar Úszó Szövetség szakmai felügyelete mellett üzemeltetett program előnyeit.


Kemény Dénes 1980-tól a Tatabányai Bányász vízilabdázója volt. 1981-ben és 1982-ben második volt a bajnoki góllövőlistán. 3 esztendő alatt 96 mérkőzésen 291 góllal, tehát 291 alkalommal érte el, hogy zúgjon a Hajrá Bányász. Válogatott vízilabdázó, edzői munkája mellett tanít, a Semmelweis Egyetem Testnevelési és Sporttudományi Karának címzetes egyetemi docense.


Marján György, a TVSE elnöke házigazdaként köszöntötte az ünneplő közönséget, és elmondta, büszke arra, hogy ennyien eljöttek és örül annak, hogy ilyen sok siker koronázza a TVSE-ben dolgozó edzők és oktatók munkáját jelenleg is.


Szücsné Posztovics Ilona, Tatabánya polgármestere is köszöntötte a jelenlévőket, gratulált a rengeteg eredményhez, amelyet a vízilabdázók és úszók a múltban és a jelenben elértek, majd hozzátette, hogy valóban ilyen munkához és eredményekhez fedett, az kőből épült uszodára lenne szükség, mindamellett, hogy a „Buborék” minden sajátossága ellenére szerethető.


Salamon Zoltán, a TSC sportszakmai igazgatója a Tatabányai Sport Club nevében köszöntötte a 100. évét ünneplő TVSE-t.  








Sokan vannak, akiknek sokat köszönhetünk, akik példát mutatnak, akikre büszkék lehetünk. Közöttük van Pongrácz Imre is, aki kiváló úszó volt, majd ezután kezdett vízilabdázni és egészen 1970-ig játszott a felnőtt csapatban. Eztán 10 éven keresztül irányította a felnőtt csapatot vezetőedzőként, akikkel 1978-ban feljutott az első osztályba.