Nincs megállás, a tatabányai úszók egy újabb nagy megmérettetésen vettek részt Hódmezővásárhelyen az Országos Gyermek Bajnokságon.

A július 17-20. között megrendezett versenyen 71 csapat 357 versenyzője állt rajthoz, ahol a tatabányai színeket Bartalos Anna és Zseni Réka képviselte a 2010-es korosztályban.

Anna ismét kitett magáért, hét számban állt rajthoz, ebből 4 bajnoki címet szerzett (400 gyors, 800 gyors, 1500 gyors, 400 vegyes) 200 pillangón második lett, mindössze egy tizeddel lemaradva a dobogó legmagasabb fokáról.

Ezeken felül két számban pontszerző helyen végzett: 200 vegyesen negyedik, míg 200 gyorson ötödik lett.

A hab a tortán az 1500 méter gyorson elért új korosztályos országos csúcsa volt.

Réka a hosszabb gyorsúszó számokban ért el értékes helyezéseket: 800 gyorson ötödik, valamint 1500 gyorson kilencedik lett.

A verseny végén Sós Csaba szövetségi kapitány adta át Annának a legeredményesebb lány versenyzőnek járó kupát, ami elképesztő teljesítmény.

Nagyon büszkék vagyunk a lányokra, gratulálunk nekik és edzőjüknek Sirkó Andrásnak, akinek köszönjük a sok felkészítő munkát!