2024. július 12-14. között rendezték meg Bécsben a Junior Nyíltvízi Úszó Európa Bajnokságot, ahol a 27 versenyzőből álló magyar junior válogatottunk is képviseltette magát. A csapat tagjai között szerepelt két TVSE-s úszónk is: Bartalos Anna és Pálházi Léda.

Kép forrása: Magyar Úszó Szövetség

A csapat tagjai:

Abonyi-Tóth Glenda, Flück Nóra, Györffy Lili Anna, Hartmann Máté, Huszti Márton, Kammerer Kitti, Kárpáti Máté, Kovács-Seres Hunor, Kreisz Bálint, Lévai Máté, Nagy Napsugár, Nett Vivien, Poteczin Dániel, Tóth Olivér és Varga Levente.

Anna és Léda is az öt kilométeres távon indultak, a népes mezőnyben 15 ország  41 versenyzője állt rajthoz.

Anna már az elején az élre tört, őt csak a cím védője, az angol versenyző előzte meg. Végig vezették a futamot és rajt cél befutót produkáltak. Ennek köszönhetően Anna fiatalabbként élete első nemzetközi nyíltvízi megmérettetésén magabiztos úszással ezüst érmet szerzett.

Lédának nem sikerült túl jól a rajtja így ő az üldöző boly végére került, azonban hatalmas elszántsággal körröl körre küzdötte magát előre, hogy a végén negyedikként csapjon rá a panelra.

A junior eb utolsó napján is volt magyar siker, melynek tevékeny részese volt Bartalos Anna, aki a 4×1500 méteres mix váltó második tagjaként másodikként vette át a stafétát, saját távja felénél utolérte a török versenyzőt és ezzel együtt lerázta magáról az addig szorosan mellette úszó német riválisát. A váltásnál már nagyjából 50 méteres volt az előnye, amit a következő két úszó meg is őrzött. Így nagy fölénnyel nyert a magyar váltó és lett Európa bajnok, ráadásként pedig megnyerték a nemzetek közötti pontversenyt is.

A váltó csapat tagjai: Nagy Napsugár, Bartalos Anna, Huszti Márton és Kárpáti Máté

Gratulálunk a váltó csapat többi tagjának is és az egész magyar csapatnak, ugyanis: négy éven belül harmadszor végzett a pontverseny élén a magyar válogatott a junior nyíltvízi Eb-n, így a magyaroké lett a legjobb csapat különdíja, a Team Trophy.

Nagyon büszkék vagyunk a lányokra, gratulálunk nekik! Csak így tovább!

Köszönjük a sok felkészítő munkát Sirkó András edzőnek is!