Hosszútávúszó Országos Bajnokság, 2024. március 08-10. – Veszprém

Hétvégén a „királynék városában” Veszprémben adtak egymásnak randevút az úszósport legkitartóbb versenyzői, a hosszútávúszók.

A TVSE-t 7,5 kilométeren Virág Réka képviselte kiváló úszással éppen lemaradva a dobogóról a negyedik helyet szerezte meg.

Az 5 kilométeres távon meggyőző tatabányai siker született: elsőként Bartalos Anna, új évjáratos országos csúccsal másodikként Pálházi Léda csapott célba, Zseni Réka pedig a pontszerző hetedik helyen végzett. A nap zárásaként Kádár Csenge az egy évvel idősebbek között tizedik lett 3000 méteren.

Vasárnap „már csak” 1500 métert kellet úszniuk a lányoknak, ez sem ment rosszabbul mint az előző nap. Bartalos Anna ismét Magyar Bajnoki címet szerzett, Virág Réka negyedik, Pálházi Léda ötödik, Nagy Dalma hatodik, Zseni Réka pedig tizenegyedik helyen zárt.

A háromnapos versenyen 39 klub, 243 versenyzője állt rajthoz.